Rezidence Podolí

Bydlení na dobré adrese u vody

Veškerá občanská vybavenost

Atraktivní lokalita

Blízkost Podolského nábřeží a Vyšehradu vytváří pro místní obyvatele oázu klidu a ticha. Zároveň je zde možnost sportovního a rekreačního vyžití. Milovníci sportovních aktivit mohou zažít krásné výlety podél řeky Vltavy až na Zbraslav a dál za Prahu nebo si celoročně zaplavat v bazénu Podolí. K letním dnům neodmyslitelně patří odpočinek na břehu Vltavy v nedalekých Žlutých lázních. 

Kavárny a restaurace v okolí Vám pomohou se zastavit a relaxovat, třeba pohledem na západ slunce nad řekou. V těsném sousedství najdeme veškerou občanskou vybavenost, která zajišťuje maximální komfort pro rezidenty. Výhoda tohoto místa je nespočet volných parkovacích míst v blízkém okolí. Rychlá dostupnost do centra Prahy a zároveň klidné prostředí zvyšuje atraktivitu této lokality.

Podolí - jedna z nejžádanějších lokalit v Praze

ÚžasnÝ geniuS loci

Díky své poloze patří čtvrť Podolí do jedné z nejžádanějších lokalit v celé Praze. Historie tohoto místa je spojena s nejstarší dochovanou památkou kostela sv. Michaela. Tento původně románský kostel patří k nejstarším v celé Praze. Kostel je obklopen malebnou zahradou, která je dodnes téměř denně přístupná.

Poloha na stráních obrácených na jihozápad od břehu Vltavy dělala od nepaměti z Podolí centrum zahradnictví a vinohradnictví. Ještě v 19. století bylo na Podolských stráních nespočet vinic. V těchto idylických dobách bývalo Podolí oblíbeným výletním místem. Pražany sem lákal, čistý vzduch, zeleň a půvaby řeky. Byly zde příjemné hospůdky, ve kterých se nabízelo znamenité jídlo. Tato tradice se dochovala do dnešní doby. Příkladem může být restaurace Podolka s krásným venkovním posezením na břehu Vltavy, vyhlášený kebab Corner anebo sladká tečka v podobě delikátní cukrárny Cheecup.

Během první republiky vznikla na podolských svazích unikátní vilová část, která v Praze nemá téměř žádnou konkurenci. Na těchto architektonických skvostech se podíleli vynikající architekti té doby. Příkladem může být známá funkcionalistická Vila Františka Langera od Karla Honzíka, ve které se scházela tehdejší intelektuální elita. Mezi architektonické skvosty Podolí patří impozantní vodárna od Antonína Engela, v novoklasicistním stylu. Unikátní plavecký bazén Podolí patří k nejpůsobivějším pražským stavbám šedesátých let minulého století.

Nad Podolím se do okolí tyčí monumentální hradby pevnosti Vyšehrad a jeho největší dominanty baziliky Petra a Pavla. Toto místo je jedno z nejvíce ikonických míst celé české historie, opředeno řadou legend a pověstí. Pojďte si odpočinout od ruchu velkoměsta a nasát úžasný genius loci tohoto magického místa.

4 min

NÁBŘEŽÍ

5 min

Vyšehrad

2 min

Autobus

3 min

Tramvaj

6 min

Metro C
Pražského Povstání

6 min

Žluté lázně

6 min

Náplavka

12 min

Václavské náměstí